PRAVIDLA OSADA SCHOPNOSTI VYTVOŘ POSTAVU

POSTAVY ZAMĚSTNÁNÍ MISE FACECLAIMY MAPA

Je rok 2020 měsíc červenec.
  • V průběhu nadcházejícího víkendu budou udělovány odměny za práce. Potavy které opakovaně nebudou mít žádný zápis budou vyhozeny z osady nebo penalizovány. Výjimka platí pro nemocné, zavřené a potavy účastnící se nějaké mise.

Schopnosti

11. února 2016 v 12:17 | Admin
Každý z vás má na začátku jednu schopnost (až na výjimky), kterou s vybere zde. Ta se projevuje na úrovni 7, pokud na ní tedy ještě vaše postava není, zatím se u ní schopnost neprojevila a nemůže ji používt. Postupem času, když dosáhne určité úrovně schopností (15,20...) může získat další, uvědomte si ale, že čím víc schopností, tím komplikovanější život. Naštěstí existuje způsob, jak úroveň schopností snižovat a pozastavovat.

Brnění
Vaše kůže je extrémně tvrdá. Lidem s touhle schopností se automaticky zvyšuje obrana a síla, protože souboj s nimi se mírně podobá souboji s Iron Manem. Ovšem to neznamená, že jsou úplně nezničitelní. Jste chráněni proti útokům například nožem, ze kterých vyjdete klidně jen se škrábanci. Pokud na vás ale bude někdo pálit samopalem, nečekejte, že se od vás budou kulky odrážet. Pokud na vás něco spadne, určitě nevyváznete bez úhony, ale vaše brnění například může zabránit vážným vnitřním zraněním. Silnou nevýhodou je, že jste o něco pomalejší než ostatní a snáz se vyčerpáte. Na první pohled není na vaší kůži znát, že by byla něčím odlišná, ale pokud vás někdo praští, ublíží s největší pravděpodobností spíš sobě než vám.

Citlivý sluch
Výborně slyšíte, vnímáte cosi povídají lidé za zdí v zavřené místnosti, jako by stáli vedle vás, takže by z vás byl úžasný špion, jen tak něco se před vámi neutají a nějaké šeptání je naprosto zbytečné ve vaší přítomnosti. Nicméně, kvůli svému citlivému sluchu, byste si měli uši ucpávat vatou, nebo čímkoli, co budete mít po ruce, v nejhorším vlastními prsty, než se dostanete někam do bezpečí, protože i běžná mluva je pro vás jako křik, nedej bože, když někdo křičet opravdu začne. Hlasité zvuky jsou vaším největším nepřítelem.

Čtení myšlenek
Slyšíte momentální myšlenky ostatních v okruhu deseti metrů, jako by mluvili na hlas, je to pochopitelně výhoda, pokud chcete něco zjistit, ale nevýhoda v tom, že nemůžete tuhle schopnost nijak ovládat. Co bohužel neslyšíte jsou myšlenky navzájem přenášené mezi telepaty, pokud nejste jedním z nich. Musíte brát léky na uklidnění, protože z přívalu všech těch myšlenek mírně blázníte a brzo by vám jinak přeskočilo, měli byste se často zdržovat na osamocených místech, kde budete mít klid. Počítejte s tím, že se často dozvíte věci, které byste vědět nejspíš nechtěli, stejně tak se nemůžete někomu libovolně hrabat v hlavě, abyste se dozvěděli něco určitého, popkud o tom on sám právě soustředěně nepřemýšlí.

Dýchání pod vodou
Jste zvyklí trávit čas ve vodě a nedělá vám problém vydržet tam jakkoli dlouho, protože vaše plíce jsou uzpůsobeny dýchání pod vodou. Vy to dokonce dělat potřebujete, protože pokud se dva dny nebudete potápět, bude se vám na souši špatně dýchat, jste zvyklí na vlhkost, která vám jinak bude chybět a po pěti dnech bez možnosti se pořádně namočit můžete i umřít. Vaše plíce nejsou zvyklé na suchý, teplý vzduch, horší je to obzvlášť v letních parných dnech kdy neprší.

Křídla
Díky pozměněné DNA máte tu čest, že vám narostla křídla. Létat s nimi však nevydržíte příliš dlouho a taky na to né všude máte dostatek prostoru. Uvědomte si, že křídla vám budou všude často překážet, těžko se s nimi spí a létání je po zhruba dvaceti minutách pro vás vysilující a musíte odpočívat. Později pochopitelně vydržíte ve vzduchu déle. Také vás zpomalují při běžném pohybu pro svou váhu. Taky si zvykněte na to, že z vás nejspíš dost často bude binec, který půjde všem na nervy, protože z vás v jednom kuse někde padá peří.

Mražení dotekem
Při troše soustředění, dokážete dotekem vytvořit led a zmrazit věci, nebo nepřátele. Nemůžete zmrazit celé lidi, maximálně třeba někomu ruku po loket. Je to velice vyčerpávající schopnost, takže pokud ji využijete na maximum, bude se vám pak motat chvíli hlava, slabší jedinci mohou občas i omdlít.

Noční tvor
V noci nespíte, usnout se vám jednoduše nepodaří, ani kdybyste chtěli, jste daleko čilejší, rychlejší a bystřejší než ostatní. V noci vaše smysly sílí a stává se z vás nepříjemný soupeř. Ve dne naopak jste hodně unavení a pomalí, můžete (a měli byste) občas usnout, protože to potřebujete. Vaší největší nevýhodou je zvýšená citlivost na slunce. Slunce může způsobovat vaší kůži popáleniny, venku je vám neuvěřitelné horko a bránit se můžete třeba tím je si nasadíte pončo a sombréro, jestli ho máte, to je na vás, nebo radši přes den nikam nechoďte a bude to pro vás bezpečnější.

Noční vidění
V noc vidíte oproti ostatním naprosto perfektně, zcela jasně rozeznáte i to, co jsou pro ostatní matné obrysy, ve dne vás ale slunce doslova oslepuje. Stejně tak vám v noci vadí jasné osvětlení, nebo světlo z plamene. Venku ve dne vidíte jen matné šmouhy a po delší době (cca 5 minut) by vás už začaly silně bolet oči. Musíte přes den nosit sluneční brýle a zrak si chránit, měli byste se zdržovat spíše ve tmavých místnostech a příliš zrak nenamáhat, jinak můžete brzo oslepnout. Čím silnější schopnost bude, tím lépe ji budete kontrolovat a rozeznávat perfektně v noci i pochybující se zvířata nebo osoby.

Přeměna na zvíře
Přeměníte se na jakékoli zvíře, budete vypadat jako ono, ale sílu, rychlost, dýchání pod vodou nebo odlišené vidění, létání a jiné schopnosti zvířete vám to neposkytne. Jde spíše o infiltrační schopnost. Vydržíte tak zhruba patnáct minut, po té co se proměníte zpět se vám může dělat nevolno a točit hlava. I u téhle schopnosti platí, že pokud se předem nesvléknete, bude z vás nejspíš leopard v tričku, v případě třeba takové myši se ze svých svršků budete muset vyhrabat. Jak bude schopnost sílit, vydržíte v podobě čím dál déle.

Přitažlivost
Máte schopnost kohokoliv donutit, aby ve vás okamžitě našel zalíbení. Vypouštíte zvláštní auru, která každého přitahuje, tato schopnost je ovladatelná, ale pokud jste v přítomnosti někoho, kdo se vám opravdu líbí, nemůžete to nijak ovlivnit a občas se vám to stane automaticky. Vtip je v tom, že to funguje pouze pokud jste s dotyčnou osobou a jakmile se od ní vzdálíte,ona si začne uvědomovat, že jí něco naprosto zblblo. Reakce ostatních na něco takového bývají opravdu nejrůznější, ale pro vás obvykle né příliš příjemné.

Regenerace
Způsobuje, že se vaší zranění okamžitě hojí, takže rozhodně není lehké vás zabít. Přitom to co vás opravdu zabít může, je právě tahle schopnost, protože vás příšerně vyčerpává. Čím větší zranění musíte zahojit, o to víc se cítíte jako byste několik dní nejedli a nespali. Uživateli této schopnosti se může velmi snadno stát, že upadne do bezvědomí vyčerpáním. Přesně v té chvíli už vaše schopnost není schopná se aktivovat a hrozí, že vás někdo zabije. Postupem času samozřejmně s touto schopností dokážete vyléčit čím dál více zranění.

Splývání
Vaše kůže může při troše soustředění fungovat jako chameleona, nevydržíte to však příliš dlouho. Také se může stávat, že splynete s okolím v důsledku nějaké emoce. Má to jednoduchou nevýhodu, aby to fungovalo, musíte se svléknout, protože vaše oblečení tuhle funkci nemá, ale někdy vám to může i zachránit život. Z počátku jde spíše o nekontrolovatelné zmizení v důsledku vašich emocí, později se můžete naučit jej ovládat a vydržet tak i několik minut.

Telepatie
Schopnost přenášení myšlenek je úžasná a taky náročná. Nemůžete pomocí ní vést dlouhé dialogy, jde jednoduše o možnost sdělit důležité informace, aniž by to slyšel někdo další. Pokud budete tuhle schopnost používat nadměrně, můžete mít silné bolesti hlavy a měli byste začít brát léky. Dalším podstatným faktorem je také to, že můžete myšlenky předávat pouze lidem se stejnou schopnost, né každému koho potkáte.

Tesáky
Máte zuby spíše jako zvířátko než člověk, což může být pro někoho značně neatraktivní a trochu špatně se s tím jí, na druhou stranu v boji na blízko se z vás stává děsivý nepřítel, protože vaše ostré zuby můžou ostatní ošklivě zranit, zejména pokud víte, kam kousnout. Někomu se s tím špatně vyslovuje, takže je možné, že vaší postavě někdy nebude příliš rozumět. Také myslete na to, že trhat někoho není úplně příjemné, pokud to budete dělat často, zvlášť pokud nemáte zby ještě silné, určite vás pak rozbolí dásně.

Vcítění
Cítíte pocity ostatních lidí kolem vás v dosahu deseti metrů a to neustále. Je to schopnost, kvůli které musíte brát léky na uklidnění, neboť by vám z toho jinak pravděpodobně brzo přeskočilo. Rozhodně není příjemné, když se ve vás mísí pocity několika lidí a všechny naráz je vnímáte jako své vlastní. Čsem to začnete zvládat lépe a také detailnějí rozeznávat, z počátku nemusíte vědět zcela přesně, jak se člověk cítí.

Zapalování dotekem
Při troše soustředění, dokážete dotekem vytvořit plamen a zapálit věci, nebo popálit nepřátele. Nemůžete zapálit celé lidi, maximálně třeba popálit na určitém místě. Je to velice vyčerpávající schopnost, takže pokud ji využijete na maximum, bude se vám pak motat chvíli hlava, slabší jedinci mohou občas i omdlít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama